| JusTPauL a întrebat:

Vreau și eu câteva păreri.
Are ceva dacă am febra musculara la spate, antebrațe și picioare și merg astăzi la sala sa fac piept?

8 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu are nimic.

| alex15ccc a răspuns:

Mai bine faci antenamentele de pate, antebrațe și picioare, astfel acidul lactic in exces se va elimina mult ma repede.

Răspuns utilizator avertizat
| heracles a răspuns:

Hello,febra musculara apare in urma unei suprasolicitari a fibrelor musculare,deci activitatea fizica pe care ai depus-o a fost prea solicitata pentru muschi,ei nefiind adaptati la acest efort,,febra musculara nu are nimic de aface cu acidul lactic, febra musculara inseamna rupturi ale fibrelor musculare la nivelul microfibrelor, iar asta nu trece asa usor, trece, daca te tratezi cu apa cu gheata sau exercitii usoare fara greutati mai reduce din durere, dar trece greu, te poti duce la sala dar de recomandat este sa faci o pauza pentru ca muschii sa creasca, vad ca febra ai cam peste tot, spate, antebrate, picioare, e clar ca masa ta musculara nu a fost adaptata la efortul fizic depus de tine, mai lipsea pieptul, mai hodinestete happy si dupa aceea mai mergi pe la sala.Bafta

| JusTPauL explică (pentru heracles):

Sunt complet. Am făcut ieri piept și am mai făcut ceva febra laughing partea nasoala e ca ma doare și umărul stâng ca nu m-am încălzit prea bine.
Urmează o pauza lunga de câteva luni asa ca trag tare cât mai pot.

| Cristine9595 a răspuns:

Ia niste calciu lactic, o sa treaca mai repede febra musculara.

| Antihristul a răspuns:

Nu, n-are nicio treaba.