| PaulKhan a întrebat:

Salut, daca am fumat 1 an si m-am lăsat. Si ma apuc de fotbal de performanță, voi păți ceva pe viitor? Adică dacă fac mult efort sa nu mai reacționeze plămânii sau ceva gen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Robert1999999 a răspuns:

Glumești., îți faci griji pentru faptul că ai fumat timp de un an? Normal că nu este o piedică pentru a te apuca de Fotbal de performanță, am prietenii care au fumat timp de 7-8 anii, iar după s-au lăsat, în momentul de față exceleaza în diferite sporturi de performanță(unde implică multă activitate fizică : Fotbal, MMA, Kik Box, Box, Înot etc.).În concluzie nu-ți fă grijii, nu are cu ce să te afecteze, important este că te-ai lăsat de fumat și te gândești să te orientezi pe viitor spre un sport.
O Seară Bună!

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Organismul uman e complex, de patit poti pati multe dar sa isi spun eu acum ca ceea ce vei pati se datoreaza fumatului este ceva absurd