| cossmy a întrebat:

daca am fumat timp de 2 ani, si acum m-am lasat de 2 luni, exista vreun risc sa mai patesc ceva. Adica ma mai poate afecta faptul ca am fumat acum, ca nu mai fumez?(am 17 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In 4-5 ani, lucrurile vor reveni la normal si o sa fie ca si cum n-ai fi fumat niciodata.

| cossmy explică:

Nu m-am ingrasat, din contra am slabit 9 kg(m-am apucat si de sala), insa tot mi'e frica si imi pare rau ca m-am apucat. In primul rand duhneam ca un dihor, tuseam si incepusem sa cheltuiesc app toti banii p tigari. E mai bine asa. Mai astept si alte pareriwinking

| cossmy explică:

M'ati linistitbig grin(oricum nu am de gand sa mai pun vreodata tigara in gurastraight face)

| anonima_5010 a răspuns:

Este foarte bine ca te-ai lasat, eu am 15 ani si nu am fumat pana. acum

| Streetboy a răspuns:

Lol daca te-ai lasat nu mai poti pati nimic. Daca ai fi fumat in continuare ti s-ar fi inegrit plamanii.Bine ca te-ai lasat bv

| Gentiana a răspuns:

Pai eu stiam ca daca fumezi si te lasi, poti sa te ingrasi, dar eu zic ca daca nu te-ai ingrasat pana acum(?), nu trebuie sa iti mai faci alte probleme.

| StefiMaria a răspuns:

Pai daca te-ai lasat foarte binewinking
Nu ti se mai poate intampla nimic
BRAVO!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corpul elimina nicotina, ce creeaza dependenta in sapte ani. tinete tare, fiindca va fi din ce in ce mai usor.nu lua in seama cand cineva fumeaza. nu e pentru tine. daca nu ai murit doua luni fara, iti dai seama ca plamanii tai tipa dupa o tigara, dar se bucura de aerul curat.asta e la inceput. dar trece.