| ADL10 a întrebat:

Salut, daca am la ambii ochi -5 si sfera cu cilindru si port lentile de contact tot cu -5 dar fara acea sfera are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu crezi ca ar trebui sa pui intrebarea asta unui oftalmolog?

Chiar vrei sfaturi legate de sanatatea ochilor de la niste necunoscuti pe net?

| Dolyta a răspuns:

Daca ai cilindru si ax, probabil ai si astigmatism ca mine si da trebuie sa îți iei lentile cu cilindru. ce lentile folosești acum? sunt curioasa