| Cefacibosule a întrebat:

Salut, dacă dimineața mănânc lapte cu cereale, apoi după 30 min. iau niște medicamente, iar după 30 minute mănânc un iaurt medicamentele își mai fac efectul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vorbeste cu medicul tau de familie, sfaturile lui conteaza, el stie.

| Brizbriz a răspuns:

Unde?
in rrrrominica? de la super/hypermarket

nu crezi ca intrebarile de mai sus sunt la subiect?

ei bine... SUNT, in rrrominica, nu se mai gasesc lactate *reale* de ani buni, toate lactatele sunt contrafacute
chiar am auzit de cineva care a venit din Spania, unde copilul lui nu putea bea lapte pentru ca facea alergie, si in rrrrrominica nu avea nici pe dracu'

deci, intr-adevar NU se recomanda lactate REALE cu medicamente

dar in rrrominica, daca vrei antidot pentru o otrava ingerata, incearca cu oua curde, nu cu lactate