| EUeStEEu a întrebat:

Salut, dacă ești gras (și ai celulita) apoi slăbești, celulita rămâne pe piele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Celulita are legatura cu alimentatia, sunt grase care nu au celulita formata INCA si slabute cu galme pe picioare de cata celulita au.
Masaje, drenaje, ceva miscare si mai usor cu grasimea si dulciurile, zaharul in exces strica pielea, plus ca prajituri si altele dulci = zahar+ grasimewinking
Daca celulita e de grad 1-2 se duce, daca e de grad 3-4 o sa ramai cu un aspect mai nasol dupa ce slabesti kg dorite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar și dacă slăbești, aspectul de coajă de portocală nu dispare complet. Dar pentru unele persoane, scăderea în greutate și menținerea unui stil de viață sănătos poate reduce aspectul celulitei. În alte cazuri, însă, dacă pielea se lasă după ce slăbești, celulita se poate observa și mai mult. Acesta este motivul pentru care dieta trebuie să fie însoțită întotdeauna de exerciții fizice.