| robbyskyzzo a întrebat:

Daca m-am operat de hernie inghinala in partea dreapta la 4 luni si in partea stanga la 6 luni, risc sa fiu steril?
P.S. : Niste raspunsuri de la oameni care se pricep si stiu ce spun daca se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Hernia inghinala nu are nici o influienta asupra lichidului seminal.
La varsta la care ai facut operatia, pentru ca, nu-ti erau coborate testicolele, s-a facut aceasta interventie chirurgicala.
Nu trebuie sa te ingrijorezi pentru aceasta problema pentru ca, nu este cazul.
Un gand bun si multa sanatate.

| robbyskyzzo explică (pentru mariana):

Multumesc,la fel!

| mariana a răspuns (pentru robbyskyzzo):

Daca raspunsul meu ti-a transmis informatiile necesare, ma bucur ca, am putut sa-ti fiu de folos.