| Onofrei_Claudiu_Ionut_1995 a întrebat:

Salutari! Acum 6 luni am fost operat de hernie inghinală pe partea stânga, dupa au urat 4-5 investigări si mi s-a spus ca pe partea cealaltă... partea dreapta, am pietre la rinichi, însă nu înțeleg de ce ma doare abdomenul interior spre partea lombara uneori si il simt mai tare si chiar cu mici dureri la urinare, sa fie de la pietre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Pai de la pietre, trebuie sa ti le scoti. Vezi ca in functie de localizare exista diverse tratamente, nu operatie deschisa.