| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Dacă mă las de fumat cu 3 săptămâni/ o lună înainte de examenul medical pentru angajare și la examen spun că nu fumez, o să se vadă în analize nicotina sau își va da seama medicul din radiologia pulmonară? Vine mama de mânuță cu mine la examenul medical și nu vreau ca ea să știe că fumez, în rest nu aș avea alt motiv să mint medicul. Din câte am înțeles primesc ceva hârtie după examenul medical și nu știu dacă pe acea hârtie scrie doar apt/ inapt sau scrie și fumător/ nefumător. Ce spuneți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai... Angajare și mămică de mina? Serios?

| AT08915 a răspuns (pentru suntserios):

Din păcate, da?

| DeMicUnCălător a răspuns:

Plămănii tăi sunt prea tineri și ne-afumați pentru a se vedea ceva pete pe ei

| kennyisdead a răspuns:

Dureaza doar 2 ore dupa ultima tigara fumata pana nicotina nu mai apare in analiza de urina.
Nu ai de ce sa iti faci griji. Daca fumezi ultima tigara duminica seara si ai proba de urina luni dimineata, nu o sa ai nicio problema.

| AT08915 a răspuns (pentru kennyisdead):

Da, mă gândeam să nu apară ceva și în proba de sânge. Mersi!

| AT08915 a răspuns:

Totul ok? Esti bine?