| Ionel201011 a întrebat:

am aproape 17 ani si fumez de exact 3 ani, sincer ma simt bine cand fumez, dar vreau sa ma las ca nu vad nimic bun in asta, si as avea 2 intrebari

1. Am inteles ca fumatorii veterani care fumeaza de 20-40 de ani daca se lasa de fumat, abia dupa 10-15 ani devin la fel ca un nefumator, eu daca am fumat 3 ani dupa cat timp devin la fel ca un nefumator? Precizez ca o sa alerg, fac sport, ca sa iasa nicotina din corp

2. Niste sfaturi ce sa fac in primele 3 saptamani cand ma las sa fie mai usor, ca am inteles ca primele 3 saptamani sunt grele pana se elimina pofta aia de tigara, apoi o sa fie usor..

4 răspunsuri:
| HaHaGirl a răspuns:

Aoleu...eu am incercat cu dulciuri, mancam la dulciuri de zici ca era fabrica de zahar la mine in casa...SI NU AM REUSIT DESI FUMEZ SLIMURI,dar eu am fumat dupa droguri,le-am cam inclocuit.din cate am inteles, guma de mestecat ajuta, sportul, si activitatile constante, nu trebuie sa stai deloc..cunosc care s-au lasat foarte repede muncind foarte mult,stand peste program la birouri sau unde lucreaza ei, chestii din astea, important e sa ai activitate, succes, ai nevoie de vointa in mare parte.

Răspuns utilizator avertizat
| KilluaZoldyck a răspuns:

2.inlocuieste tigarile cu gumele de mestecat

| pisicutza20 a răspuns:

Tatal meu a fumat mai de mult iar el ca sa se lese, a incercat sa nu consume alcol (bere, vin, tuica etc.)si sa nu se mai gandeasca deloc la tigara.