| paulp a întrebat:

Eu sunt un tip foarte calduros - chiar si iarna mai mereu imi este cald. Si acasa de multe ori stau doar intr-un tricou sau de multe ori la bustul gol.
Maica-mea, care sufera de reumatism, mereu imi zice sa iau o bluza pe mine ca sa nu primesc reumatism. Ea zice ca acum nu simt, dar o sa simt mai tarziu - cand am sa imbatranesc.

Pot primi reumatism doar pentru. ca umblu mai dezbracat? Precizez ca nu imi este frig - nu e un moft faptul ca umblu doar intr-un tricou - daca iau mai multe haine pe mine imediat transpir. Eu stiam ca reumatism primesti cand stai in frig si ITI ESTE FRIG.

Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Dca iti e bine doar intr-un tricou stai asa dar cand iesi afara ia-ti ceva mai gros chiar daca iti e cald. daca esti transpirat nu iesi afara imbrcat subtire pentru ca o sa racesti poate o sa faci si pneumonie.
Cand o sa ajungi la varsta mamei tale logic ca o sa ai probleme insa nu neaprat pentru ca stai asa dezbracat ci pentru ca ajungi la o anumita varsta la care organismul nu mai e asa de puternic si nu mai face fata.
insa eu zic sa te imbraci cum te simti tu mai bine.

4 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Mersy :*

| nonny50 a răspuns:

Da.exact,acum nu o sa ai problme, dar pe viitor nu se stie, cel ma bine cosnulta un medic specialist care esti mult mai in masura sa ti dea sfaturi decat noi!

| Satisfaction a răspuns:

Esti exact genul meu...pantaloni scuti sau 3 sfert si tricou sau maieu...mama zice imbraca-te, tata la fel, bunica iarasi

| Catalion a răspuns:

Eu nu suport caldura si imi place frigul. Prefer sa-mi fie frig decat sa transpir vara, dar asta nu inseamna ca iarna stau cu haine subtiri cum stai tu. Daca transpiri si iti este cald, cred ca nu patesti nimic, dar nici sa stai in pielea goala nu este bine.