| Bosznic a întrebat:

Salut, daca mi-am spart capul, ce se poate întâmpla la nivel neurologic, mă refer in special daca pot face tumoare sau cheag de sânge? Tin să menționez am fost la chirurg și neurolog, dar întreb pentru orice eventualitate, mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti poate inrautati modul de percepere si de gandire, decizie.

| Simpatic a răspuns:

Nu poti face cancer, e cu totul altceva.
Cu siguranta spargerea capului poate avea sau nu repercursiuni in viitor asta depinde de la caz la caz.
Dar nu e musai.
Poate fi ceva de la care sa mori in anumite cazuri sau poate fi ceva trecator...
Multi in copilarie de exemplu am avut spart capul fie de la o cazatura fie de la o lovitura de piatra, majoritatea nu am patit nimic mai tarziu...dar asta nu inseamna ca nu exista persoane care nu au decedat sau ramas cu sechele!
Deci poate fi o problema sau poate sa nu fie nimic!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru orice eventualitate, poți.

| dullcat a răspuns:

Daca medicii ti-au zis ca e ok, de ce iti mai faci griji? Si eu mi-am spart capul, de vreo cateva ori, facand nazbatii cand eram mica.Inca traiesc.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Se pot intampla multe:cheaguri de sange, epilepsie, moarte, tumori etc.