| Met a întrebat:

Salut, dacă știe cineva un tratament sau sampon anti măreață, folosesc head and shoulders dar nu prea ma ajuta, mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba samponul. Eu folosesc Syoss.

| Violleta2022 a răspuns:

Recomand sampon cu NIZORAL de la farmacie, care iti rezolva dermatita seboreica, care o ai pe scalpul capului.

| alina2k18 a răspuns:

Dercos DS de la Vichy, l-am luat cu 36lei 200ml din Farmacia Tei.
Vezi ca aveau si pachete cu mostre sampon de la Vichy cu cate 5 plicuri maricelewinking
Mai e si varianta Ducray Kelual DS dar e mai scumpicel asta, cam 55ron 100ml.
Daca iti apare matreata des e exclus sa mai folosesti sampoane din comert, eu de ani de zile ma spal cu sampoane din farmacie la maxim 3zile ca sa imi tin sub control dermatita seboreica si nu am mai avut de multicel dar nici nu am chef de un puseu din ala strong laughing

| Dintrebare a răspuns:

Depinde care e bugetul. Daca e mare atunci poti cumpara ceva de la farmacie. Daca e mic, atunci eu recomand sa incerci samponul antimatreata de la bunica agafia. Sau ai putea adauga bicarbonat de sodiu in sampon cand speli parul.

| Skarr a răspuns:

Daca îți dai cu șampon și te speli imediat. D aia ai mătreață. Lasă l in par cateva minute pana termini și te speli la final de șampon. La mine funcționează

| Met explică (pentru Skarr):

Si eu îl las câteva minute dar tot nu-mi dispare

| Stonehard a răspuns:

Recomand Seboderm. Îl afli în farmacii. Este foarte bun. Și eu am avut probleme cu mătreața.