| d3nys5678 a întrebat:

Daca tin un fel de dieta ( mananc la scoala sandwichu, la 1-2 ce a facut de mancare dupa numai fructe, dupa ora 18 max un pahar de lapte) si fac sport (luni inot 1 ora jumate, marti fotbal 1 ora, joi fotbal 1 ora, vineri inot 1 ora jumate iar sambata 1 ora fotbal+ zilnici mai joc pe la bloc fotbal) am sanse sa slabesc cam 5kg pana in mai?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Eu zic ca nu, ar trebui sa manaci regulat, cand ajungi acasa la 12 mananci si incearca sa nu mai mananaci la scoala. big grin

| d3nys5678 explică (pentru CrissuCristina):

Pai mna. la scoala cam trebuie. ca zice mama de ce nu mananci si ca bla bla blalaughing imi fac sanwich pe jumate de felie de maine cu niste salam sasesc, margarina si mustar laughing)

| CrissuCristina a răspuns (pentru d3nys5678):

Mai bine mananci doar salamul pentru ca margarina ingrasa. laughing

| raluk27 a răspuns:

Sunt sanse destul de mari, dar ai uitat de micul dejun happy. Observ ca faci sport suficient, dar si cele 3 mese pe zi sunt importante. Ideal ar fi la ore regulate, daca nu se poate la un interval de 4-5 ore.

| walt a răspuns:

Teoretic da, numai daca nu mananci dupa antrenamente. De obicei in timpul alocat antrenamentelor arzi destule calorii. Incearca sa te abtii de la mancare 1h-1h30'. Bea numai apa.

| hannahmiriam a răspuns:

De slabit slabesti sigur pana atunci... fa un test - renunta pana in mai la paine, paste fainoase si la dulciuri si sa vezi cum slabesti... Intrebarea mea este - e chiar necesar sa slabesti 5 kg?
http://voislabi.blogspot.com

| d3nys5678 explică (pentru hannahmiriam):

Pai am ceva burta si ceva grasime in jurul pectoralilor. si as vrea sa dau jos.

| bbyank a răspuns:

Cu siguranta!