| Bogdannn2004 a întrebat:

Salut, de 5luni tin o dieta de maxim 1000 calorii, am slabit 20kg, mama si altii imi spun mananca mai mult dar mie mi-e frica sa mananc mai mult ca ma ingras.E adevarat? Ca daca mananc mai mult ma ingras sau cum sta treaba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| User23434 a răspuns:

Nu este buna dieta prin înfometate, ai nevoie de un anumit număr de calorii. Crestele treptat numărul caloriilor, și fa mișcare. Mult noroc

| EuNuDauInapoi a răspuns:

Mergi la sala, pune masa musculara.
Eu de exemplu eram foarte slab și in 8 luni cu o alimentație buna ( buna in ghilimele, mâncăm peste 2000 de calorii ) am reusit sa pun 28-30 de kg masa musculara si grăsime o parte. Totul depinde de tine..eu acum incerc sa mai pun 10 kg dar nu reusesc sa mențin caloriile.
Ia si citeste mai multe despre asta in carti...ai google, sau cere sfaturi de la cineva.
Pana la urma nu e bune nici prea slab, dar nici prea gras?

| Bogdannn2004 explică (pentru EuNuDauInapoi):

Nu pot sa ma duc la sala am fost la medic si n-am voie a zis deocamdata nu.

| stefan2222224 a răspuns:

Salut pai daca faci miscare poti manca mai mult dar nu foarte mult din prima incearca treptat casa nu pui mult deodata daca acum mananci 1000de calori poti manca pana la 2000 de calori facand sport sau miscare casa le arzi calorile