| WilderNeg a întrebat:

Salut, de aproape 1 luna sunt racit insa am iesit si pe afara si mna, doar imi curge nasu si mai tusesc din cand in cand insa nu ma doare nimic, nu am febra.
Se poate sa am corona virus, ce imi sugerati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Sa mergi la medic si cand iesi afara sa porti masca chirurgicala ca sa nu dai si la altii gripa ta sau ce ai, nu e neaparat coronavirus dar este bine sa avem bun simt si fata de ceilalti, ca daca romanii ar fi avut bun simt ori ar fi stat in casa ori ar fi spus autoritatilor ca vin din zone afectate si astfel numarul imbolnavirilor ar fi fost foarte scazut.
Deci 2 chestii iti recomand bun simt si tratament de la medic, cred ca ai o viroza, racit la plamani, bronsita ceva de genul acesta!

5 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Sa stai izolata!

| WilderNeg explică (pentru ywar):

Pai eu nu am probleme nu ma doare nimic, ies pe afara lucrez cu taicamio.

| Alverto a răspuns:

Nu, nu ai COVID-19, dar daca de o luna tot ai răceala asta ar fi bine sa mergi la doctor

Răspuns utilizator avertizat
| andiceasu95 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vizitezi un doctor daca esti racit de o luna