| anonim_4396 a întrebat:

De aproape 2 luni am o voce usor ragusita si amigdalele cu niste firisoare din ele din care ies o substanta alba si cu gust rau, am niste bube galbene pe faringe care duc in laringe, am urmat tratament cu antibiotice si strepsils vreo 2 saptamani si nu a dat niciun rezultat, am fost la vreo 3 medici pana acum numai la orl nu am fost. Credeti ca ar fi motiv de ingrijorare avand in vedere vocea ragusita? Acum 2 luni am fumat aproape un pachet de tigari si mi-e cam frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

Pai si medicii ce ti-au spus? Mergi la un specialist. Nu are legatura cu tigarile, nu faci cancer asa repede. Probabil e o infectie ce trebuie tratata cu antibiotice sau ceva de genul.

Mergi insa la un specialist, el stie cel mai bine

| Crisologo a răspuns:

Si eu am aceeasi problema de 1 an, bubite albe in tot gatu si amigdale cu gauri ..nu am ajuns la orl pana acum dar probabil o voi face fiidca vad ca nu dispar