| DA1234 a întrebat:

De aprox o saptamana mi-au aparut pe penis 2 cosuri( un fel de cosuri) dar negre. Daca ajuta cu ceva, am varicela de 2 zile. Ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu cred că ai motive să te îngrijorezi, probabil e de la varicelă.
Foloseste alcool mentolat pentru mâncărimi și să nu spargi nici o bubiță altfel îți rămân semne.

| NeaNicu78 a răspuns:

Https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Varicelă

E posibil sa o ai mai dinainte ( varicela), și primele coșuri apărute pe penis sa fie de la varicela, dacă sunt ca în descrierea de la linkul de mai sus, atunci sa stai liniștit și să nu le rupi că rămân semne, sănătate și recuperare ușoară.

| blzer a răspuns:

Salut,

Nu trebuie să-ți faci grijă, este pur și simplu de la varicelă.
Ai grijă să nu le spargi si multă sănatate!