| Minhohwe a întrebat:

De aproximativ o saptamana am o tuse seaca, uneori mai si rup.Am fost la farmacie si am luat niste pastile, dar tot nu mi-a trecut.Problema e ca simt o durere cam la ultimul rand de coaste,in partea dreapta (la inceput ma durea tot abdomenul) Ma doare cand stau intins pe burta,si uneori cand tusesc. Fata de prima zi,nu mai tusesc asa de des.
Am nevoie de ajutor urgent, nu as dorii sa merg la medic.
Funda + vot.
Urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Problema ta trebuie văzută de un medic!
Pa, pa.

| crbogdan a răspuns:

Du-te la medic ca poti sa faci complicatii. si apoi este mai rau.

| Matrixy a răspuns:

Fa-ti un ceai de romanita sau de menta....incearca cu infuzii. Sper sa te ajute.