| Nimeni129010 a întrebat:

Salut, de cam vreo 2 ani mi-au aparut 3 bube pe picior, ideea este ca sunt adolescent, aceste bube sunt vizibile cand calc cu piciorul si umblu, daca spre exemplu stau in pat atunci ele nu se vad, bubele astea parca au culoarea pielii, adica nu au o culoare anume. Ideea e ca nu m-au durut niciodata si nici nu am avut vreun simptom, la atingere nu prea stiu sa explic cum se simt, mi-e frica totusi sa merg la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Medicul de familie nu-ti face injectii si nici taie, asadar nu vad motivul pentru care ti-ar fi frica, dar iti poate face investigatii medciale si iti poate spune cu siguranta ce sunt acele bube.
daca au aparut 3 probabill ca netratate se vor inmulti, asa ca, nu mai pierde vremea si mergi la medic.