| Toni1p000 a întrebat:

Salut. De câteva săptămâni am o durere la sold și ma doare și coapsa. Durerea nu e constanta. De câteva zile ma doare tot mai puțin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

De cateva saptamani trebuia sa mergi la medic. Nu pe TPU. Poate ai o deplasare de sold si ai dat de d... Sau poate e coloana si ti se pare ca doare soldul.
Mergi acum!

| Toni1p000 explică:

Ma doare după ce am ridicat lucruri grele

| xenawarrior a răspuns:

Sau poate nervul sciatic. Masează cu crema (uz veterinar) Vanogel, eventual puțină fizioterapie, și în primul rând medic.

| Toni1p000 explică (pentru xenawarrior):

Am uitat sa spun într-o seara am fost la fotbal. Și am alergat și dintr-o data m-am oprit și am pus piciorul tare în pământ. Nu m-a durut. Dar de dimineata a început sa ma doară soldul și sa ducă pana la mușchiul coapsei.

| xenawarrior a răspuns (pentru Toni1p000):

Am făcut și eu când am alergat în exces. Deci, posibil sa fie cum am zis. Nu mai puteam sa urc scările măcar.