| coco4782 a întrebat:

De cateva saptamani mi-au aparut basici pe palme si uneori am si mancarimi. Am zis ca e lipsa de calciu si ca va disparea rapid dar vad ca problema persista, priviti imaginea: http://img35.imageshack.us/img35/61/j7kf.jpg
Nu pot scapa de ele. Ma poate ajuta cineva cu un tratament sau o idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-are nici o legatura cu lipsa de calciu, nici nu avea cum sa aiba. Este dishidroza palmara, trebuie sa te vada un dermatolog.

| coco4782 explică (pentru Brigaela):

Stiti cumva vreun tratament pentru aceasta? Uleiuri, creme etc.

| Brigaela a răspuns (pentru coco4782):

Doar dermatologul iti poate spune, tratamentul este destul de complex, nu se face dupa ureche.

| coco4782 explică (pentru Brigaela):

Va multumesc pentru ajutor! happy

4 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Du-te la medic si el iti va prescrie un tratament si o sa scapi de ele.