| Samyy199 a întrebat:

Salut.
De cateva zile am o candidoza genitala si recent am observat ca sperma are culoare galbuie si consistenta ciudata.Ce medicament pot sa iau fara reteta? Stiu ca imi veti spune sa merg la doctor dar imi e rusine.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dandinelle a răspuns:

Din pacate iti scriu asta si trebuie sa te duci impreuna cu partenera la medic sau chiar doar ea si sa-ti ia si tie tratament. Imi pare rau dar cam asta e solutia. Nu-ti fie rusine pentru sanatatea ta, se intampla, candidoza intima nu se produce doar de la contact sexual neprotejat, poate fi vorba si de flora stomacala si alte sensibilitati corporale.
Efectele adverse sunt naspa. Daca nu ma crezi, cauta pe net ce se intampla atunci cand nu tratezi bine candidoza si dupa aia iti garantez ca vei fugi la medic.
Desi e jenant, doctorul iti va da doar o crema si-ti va trece intr-o saptamana. Nu-ti pot spune numele cremei pentru ca: 1. faci asta pentru tine si e important sa faci pasul asta si sa te maturizezi cu asta, sa-ti treaca rusinea si sa ai grija de sanatatea ta.; 2. sunt intr-o alta tara unde numele este diferit si nu pot recomanda din cauza atentiunii scrise in rubrica asta.

Semnat, un medic fara frica happy