| DarkNight123 a întrebat:

de cateva zile am probleme cu somnul ma culc de obicei pe la 3-4 si ma trezesc la 2-3 dupa masa dar de cateva zile nu prea am dormit de ex adormeam pe la 6-7 si ma trezeam la 12 aseara m-am culcat la 4-5 si ma trezi azi la 11 dar eu nu ma simt obosit problema este ca de ieri am niste intepaturi in partea dreapta in zona pieptului ma inteapa putin si dupa imi trece mi-e cam frica sa nu fie ceva serios la ficat hepatita sau altceva sau e pur si simplu de la oboseala? mentionez ca nu am avut in trecut dureri rareori ma mai intepa dar au trecut de la sine. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MoruAndrei a răspuns:

Sigur îşi spune cuvântul oboseala, nu este obişnuit organismul cu acest program, l-ai ''forţat'' dacă pot să spun aşa.

| DarkNight123 explică (pentru MoruAndrei):

Multumesc mi-a trecut ai avut dreptate de la oboseala acum problema este ca nu prea stiu cum sa adorm.laughing adica am probleme cu somnul adorm pe la 4-5 cam asa

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
De la oboseala ti se trage.
Si eu fac ceva asemanator ca tine, ma culc pe la ora 01:00 noaptea, dimineata abia ma trezesc pe la 10:00.
Incearca sa te culci putin mai devreme.
Si incearca sa dormi si ziua.
Te pup!

| Liiiax99 a răspuns:

Nu te mai culca asa de tarziu si ziua incearca sa dormi doar o ora/doua.

| deM0 a răspuns:

E din cauza oboseli asa stateam si eu mult vara trecuta... nu e nimic grav doar ca organismul tau nu e obisnuit cu programul asta, si corpul vrea sa se odihneasca dar tu nu il lasi de asta simti acele intepaturi ti-as recomanda sa dormi cel putin 9 ore si treaz sa stai undeva intre 13-15 ore

| thestaflo a răspuns:

Păi eu ţi-aş recomanda să mergi la un doctor, totuşi. şi încearcă să nu mai te culci aşa de târziu.Iar legat de ce ai zis că ţi-e frică să nu ai hepatită sau alt ceva...aici ţine de alimentaţia ta. şi are o legătură mare cu orele tale de somn deoarece dacă te culci la ora 6 şi te trezeşti a doua zi la ora 2, normal că şi alimentaţia ta este dată peste cap pentru că nu mai mănânci la ore corecte. Ai grijă la ce şi când mănânci. Baftă! Sper să te simţi mai bine după ce te vede un doctor.