| soricori a întrebat:

O intrebare mai mult adresata fetelor. Cand mi se intareste sfarcul sanului meu stang simt o usoara usturime. Uneori ma ustura tare. Este ceva normal sau trebuie sa ma tratez cu ceva, Creme, unguente? Vreau sa mentionez ca am 12 ani si ca sanul stang este mai mare decat cel drept cu mult. Deasemeni menstruatia mi-a venit decurand. Dar nu cred ca are legatura cu menstruatia caci ma ustura dinainte de asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TinaDeea a răspuns:

Buna.
Nu stiu ce sa zic, nu-mi amintesc sa ma fi usturat si acum nu mi-i se intampla asta. Eu zic sa vorbesti cu mamica ta si sa mergi la un doctor happy (sau doctorita, mai bine doctorita) sa stii sigur. Nu cred ca este ceva grav, dar mai bine consulti un specialist, eu nu stiu ce sa-ti recomand, poate stiu alti happy.

Sper ca te-am ajutat macar putin, te pup kiss
Ai grija de tine happy