| Ionuț_Eduars_1987 a întrebat:

Salut,de cateva zile vad un punct negru,care se deplasează odata cu miscarea ochiului, imi puteți spune ce este? Am citit cateva articole si sugereaza sa ma duc la medic, Voi ce spuneti? Dau fundița.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Victoria18 a răspuns:

Ăsta ar putea fi un semn ca ai nevoie de ochelari si sa nu iti dai seama. Sau doamne fereste ai ceva mult mai grav. Ia legatura cu un doctor.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil un mic cheag de sange. E bine sa mergi la un oftalmolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Noi spunem acelasi lucru: mergi la oftalmolog!

| Crackman a răspuns:

Eu am aceeasi chestie... dar nu am fost nicaoeri... daca imi ceri parerea este un cheag de sange. Nu se poate face nimic
iar daca erau ochelari. nu era pe ochi.

| tamulici a răspuns:

Există multiple surse ale acestei probleme, și eu am avut. Cel mai bine este să consulți un oftalmolog care te poate sfătui exact în legătură cu ce ai nevoie.
Încearcă să eviți oboseala oculară, oricum.