| PauLoveLove a întrebat:

Imi puteti spune cateva site-uri cu articole pentru. dieta (de citit online)! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Daca esti interesata pot sa-ti povestesc despre dieta pe care am tinut-o cu ceva vreme in urma si a functionat perfect.

| michelia a răspuns:

O sa reiau un raspuns pe care l-am mai dat astazi cuiva.
Am tinut si eu o dieta acum ceva vreme si am slabit 10 kg in 3 luni fara chin si infometare, pe baza de proteine ( mereu am fost slaba si am vrut sa redevin asa, vroiam sa slabesc doar 8 dar asa a iesit.). Este vorba despre dieta Dukan. Detalii poti gasi pe site-ul lor ( daca nu ai o dieta deja personalizata de un nutritionist).
Gasesti toate detaliile pe etape pe link.
O sa mananci destul de multa carne slaba in perioada asta, branza de vaci slaba, oua, unele legume si o sa bei 2 l de apa plata pe zi.
Plus mers pe jos zilnic 30 minute ( sau ceva gimnastica).
Adio dulciuri si grasimi o perioada. Ai voie in schimb sa bei Cola zero ( are indulcitori) zilnic ( maxim jumatate de litru).
O sa slabesti din prima saptamana citeva kg si asta o sa te motiveze sa continui.
Ai grija, prima faza, de atac, care e cea mai dura ( doar carne de pui, peste, oua, brinza, iaurt si tarate de ovaz alaturi de 2 l de apa), sa nu o tii decit 7 zile! ( pentru 20 kg ) Daca vrei vreo 10 kg, o tii 5 zile ( o sa vezi si pe site -mai putine kg, dureaza si mai putin atacul)
Ai mai multe detalii pe site aici.

http://dietadukan.ro/

http://dietadukan.ro/regimul

Cel mai usor lucru este ca poti minca CIT VREI ( dar la un moment dat se inchide apetitul de la atita carne, o sa vezi ).
Eu am dus-o foarte, foarte usor.
Daca te decizi si mai ai nelamuriri, scrie-mi.