| SnowZ a întrebat:

Salut, de cativa ani mereu ma trezesc foarte deshidratat, inainte nu aveam nici o problema, ma trezeam si ma simteam super bine si energic. Am ajuns sa beau si 4L apa pe zi si tot degeaba, uneori imi sunt uscate buzele. Diabet nu am, asigur 100%, sare nu prea mananc. Ceva sfaturi? sau ce credeti ca imi lipseste din organism...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca glicemia "a jeun" ti-a iesit normala, atunci ar trebui sa faci testul glicemiei provocate si neaparat un examen de urina. La diabetici apare glucoza in urina.

| mona a răspuns:

Poate ar trebui sa iti faci niste analize sa afli cauza

| vangaelis a răspuns:

De unde stii 100 % ca nu este posibil sa ai DZ? Ti-ai facut analizele sau ai citit pe Google simptomele si vezi draga ca simptomatologia de unde ai citit nu seamana cu problema ta?

| giony54 a răspuns:

Controleaza tiroida si dereglarea glicemiei, mai mult ca sigur ca ai diabet, mergi la un aparat de biorezonanta ca numai acolo poti sa afli exact ce ai.

| george232323 a răspuns:

E greu de zis ...sigur depinde de organismul tau, nu neaparat trebuie sa bei 4l de apa pe zi, poate fi de la mai multe lucruri, si nu pot sa iti explic de tate, cauta pe ''google'' : ''deshidratare'' sigur gasesti ceva. Noroc!