| Pop_Luci_1997 a întrebat:

Salut de ce ma doare in partea dreapta cam pe unde e rinichiul? ce pot sa fac sau la ce medic trebuie sa ma duc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,

Cel mai probabil este de la coloana.
60% din copii din Romania se plang de dureri in zona lombara.
Durerea aceea apare atunci cand te ridici de pe scaun si te inteapa intr-un loc, iar cand mergi, durerea dispare?

| Pop_Luci_1997 explică (pentru FemeiaPisică):

Am uitat sa mentionez doar cand fac efort

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Pop_Luci_1997):

Cel mai bine este sa te duci sa faci o radiografie in zona unde te doare.

| mat31new a răspuns:

Bea apa, ai grija sa nu-ti fie frig si sa ai grija sa nu te traga curentu.

| AnAsTaSiUcA a răspuns:

Eu as zice ca ai putea avea apendicita, de obicei acolo este simptomul, dar ca sa nu ma insel, mai bine consulta un doctor.

| AMihai a răspuns (pentru AnAsTaSiUcA):

Dacă era apenticită nu mai avea el timp să facă postu ăsta şi suna direct la salvare...