| anonim_4396 a întrebat:

De ce trebuie sa consult un medic inainte sa iau proteine Ultra Pure Whey Protein? Am 17 ani. Care sunt efectele negative acestiu produs? cel mai buns raspuns primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Uite mai detaliat aici : http://www.culturism.ro/......teine.html
Trebuie sa respecti un anumit tip de dozaj, plus ca daca le iei de la varsta aceea, incetineste si cresterea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Jipa95):

Serios? Incetinesc cresterea?

DE unde ai scos asa ceva?

| SPYRYT a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu ce sfaturi imi recomanzi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SPYRYT):

1. invata ce sunt proteinele
2. invata sa-ti calculezi cate proteine iei din alimentatie.

Tu ai nevoie de 2 grame de proteina/kg-corp zilnic ( din mancare + suplimente ), deci, daca nu stii cate proteine ai din mancare, cum stii cat sa iei din supliment?