| Stoenac_Toni_1911 a întrebat:

De ceva timp am început sa simt un fel de contractii musculare mici si rapide. Adică în intervalul unui minut mi se contracta intre 20 si 40 de ori fără sa am dureri dar simt. As putea s o asociez cu o săritură a muschiului... Întrebarea mea este am lipsa de ceva? De calciu nu cred ca poate fi pentru ca mereu beau dimineaţa un bol mare cu lapte si stau afara în soare mult pentru a mi se fixa...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| jmekerashu a răspuns:

Sunt niște spasme musculare. În cazul tău ar fi bine să vorbești cu medicul de familie. Insist chiar să mergi, dar nu cred că e ceva grav. Se mai întâmplă de la supra efort sau concentrație.