| Ajutoor10 a întrebat:

Salut, de ceva timp cam de o luna ma doare umărul stang dar nu ma doare în partea de sus ma doare în spatele umărului mai jos puțin unde este osul acela
Eu mereu când dormeam, dormeam pe mana stânga, și acu dacă tin mana cu palma în sus și o duc cu fata în jos îmi trosneste un os la umăr și ma doare
Ce as putea avea va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Masaj local, gimnastică de mobilizare a încheieturii. Să iei o striclă de plastic cu închidere etanșă. pui în ea apă fierbinte iar când te pui în pat, o poziționezi în zonă.

| RunnyMellow a răspuns:

Eu stiu.Mama mea a lucrat la medicina si si mie mi s-a intamplat ar trebui sa te dai cu o crema este albastra si este mare.O sa miroasa a cevamentolat dar acea ce crema te dai cu ea unde te doare dupa nu pui nimic peste ea ca apoi atrage haina crema in loc durerea.In 2 ore iti va trece. Sper ca te-am ajutat! Patri Timo o poza cu 2 inimi pe Facebook daca vrei sa te mai ajut cu ceva.