| qieiqpalz a întrebat:

Salut de ceva timp incheieturile de la maini imi tot suna ..de ce

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Anchilozare, artroză. Gimnastică.

| anonimg a răspuns:

Articulațiile nu trebuiesc trosnite niciodată așa cum au unii obiceiul. Dacă ele trosnesc singure, asta înseamnă că ai lipsă de magneziu. Magneziul este bun pentru orice articulație. O ciorbă bogată în frunze de țelină (neopărite) va rezolva problema mai sănătos decât vitaminele din farmacii.
Dar atenție: o problemă serioasă are nevoie de atenția medicului.