| hypothesis a întrebat:

Daca ai probleme cu articulatiile/incheieturile de la maini si picioare si trebuie sa iei suplimente pe baza de calciu, pe acestea trebuie sa le iei mereu ca sa nu mai ai problemele acestea sau se fixeaza in timp si nu va mai fi necesar sa le iei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Calciul trebuie luat la recomandarea medicului.

| hypothesis explică (pentru mira):

Odata ce mi se recomanda, trebuie luat pe o perioada nedeterminata, adica mereu de atunci incolo pentru a nu mai avea probleme sau se determina o perioada.