| hypothesis a întrebat:

Odata ce ai probleme cu articulatiile/incheieturile de la maini si picioare si trebuie sa iei suplimente pe baza de calciu, pe acestea trebuie sa le iei mereu ca sa nu mai ai problemele acestea sau se fixeaza in timp si nu va mai fi necesar sa le iei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| UncolorShadow a răspuns:

Trebuie mereu sa iei suplimente alimentare,organismul nostru mereu are nevoie de vitamine in corp. Nu trebuie sa iei numai calciu, ai nevoie si de B-uri, vitamina A, vitamina C, Fier, vitamina D etc, dar ai nevoie si de minerale. Sa nu crezi ca daca iei odata calciu gata nu o sa mai ai probleme. Funda?happy