| RazvRazvan5456 a întrebat:

De ceva timp ma confrunt cu probleme si nu reușesc sa scap de ele.
Am fost la neurolog cu dureri de cap la ceafa si in vârful capului, dureri cam peste tot in cap. Mi-a dat ceva medicamente pentru relaxare. Dupa câteva saptamâni durerile au început sa nu mai fie asa dese si sa nu ma mai doară asa rău.
Dar am o stare continua de oboseală, sunt amețit, inima imi bate puternic, nu bate repede, ci bate uneori mai puternic, alteori normal. Durerile de cap de la ceafa nu mai apar dar apar in vârful capului si in zona frunții. Simt uneori o presiune asa pe față si in cap, simt cum as avea ochii obosiți uneori o senzație de tremur prin tot corpul, ini simt picioarele obosite mereu
Nu știu ce sa mai fac, analizele laa cardiologie au ieșit ok, EKG, plus film la inima, analizele de sânge si ele foarte bune.
La psiholog am fost, nu a semnalat ca as avea vreo problema.
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Si eu am avut muti ani dureri de cap. Nici un tratament nu m-a ajutat sa scap de ele.M-am hotărât sa studiez eu, cumpărând cărți de medicina naturista si astfel am ajuns sa scap de ele. La mine era problema alergiilor alimentare, dar si a poluării din mediul inconjurator. Am căutat sa înlătur cauza si m-am însănătoșit.La fel ma durea si pe mine, ca si pe tine.Am scos din alimentație tot ce nu toleram, am renunțat la toate chimicalele pe care le foloseam in gospodarie.Este singura soluție pentru cei alergici.Mai poate durea capul si din alte csuze: tensiuni nervoase- stresul cronic, constipație cronica, dischinezie biliara, infecția sinusurilor maxilare si mai ales frontale,hipertensiune arteriala,insuficienta oxigenării organismului,deshidratarea, frigul, febra, anemie, intoxicații, spondiloza cervicala, tulburări de vedere etc.

Răspuns utilizator avertizat