| laur_6869 a întrebat:

Salut de ceva timp nu stiu exact am un neg in palma. La inceput am crezut ca e vreo coaja, ca m-am julit si ma tot chinuiam sa o smulg cu dintii dar esuare.L-am lasat in pace un timp si intr-o zi mi-a zis o fata ca ala e neg si eu habar n-aveam ce sunt aia. L-am mai lasat, se mai murdarea si il curatam. Mi-am dat cu 2 sticle de verolit si degeaba unii spun ca ii ustura de nu mai pot dar eu nu simt nimic. L-am taiat cu unghiera ca era foarte aspru, l-am rupt putin si a curs ceca sange dar m-am spalat repede. Acum dupa ce l-am cam.ruot o parte din el am dat cu verokit si parca ma ustura asa. cum scap de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ioana_Karmen_1994 a răspuns:

Am avut neg la 3 degete si am pus plasture fara medicament unul mai rezistent dar tine minte sa il tii mai mult de 3 zile. Spalate cu el pe mama si cand il dai jos dispare eu asa am scapat am folosit si eu tot felul de produse! Incearca.