| cosminftw a întrebat:

Salut.De ceva vreme am ochii rosii si umflati. Ceea credeti ca trebuie sa fac?
Ar putea sa fie de la statul pe PC?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Pai sa le luam prin excludere ca sa iti dai si tu seama ce poate fi.
1.Dormit prea mult (11 12 ore ) sau prea putin 4 5 ore pe noapte.
2 Alergie. poti fi alergic la praf sau la polen.
3.La pc depinde cat stai(exista oameni care muncesc 8 9 ore in fata pc-ului).
Exista la farmacie, picaturi pentru ochi care te vor face sa te simti mai confortabil.
Momentan e greu de spsu de la ce pot fi ochii tai rosii si umflati, intrucat nu iti cunosc stilul de viata.
Un consult la oftalmolog nu ar strica. Pana atunci, gasesti picaturi pentru ochi la farmacie.
Iata 2 linkuri foarte foarte bune;)

http://www.ziare.com/......ati-994380
http://www.ziare.com/......ti-1066366

Noroc!

1 răspuns:
| măcheamăăăî a răspuns:

Poate fi si de la asta, ca-i suprasoliciti, dar poate sa te fi tras si un curent si atunci e mai grav.Pentru inceput stai mai putin la PC, dar mai bine ar fi sa intrebi un medic.big grin