| petersellers a întrebat:

In fiecare dimineata cind ma tezesc ochii mei sunt rosii si umflati. Televizorul si calculatorul agraveaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la oftalmolog. Probabil ai nevoie de ochelari. Si renunta macar la televizor daca nu poti la calculator.

2 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Daca ai monitor CRT incearca sa-l schimbi cu un LCD.
Foloseste si ochelari pentru lucru la calculator(lentila heliomata zeiss) in cazul ca ai probleme cu vederea.Incearca sa faci exercitii yoga specifice pentru ochi.

| Princessee a răspuns:

CRed ca trebuie sa mergi la oftalmolog.Renunta la calculator si stai departe cand privesti la televizor. Poate iti trebuie ochelari.