| cristi123qwe a întrebat:

Salut. De ceva vreme tot patesc sa am o senzatie de usturime in penis dupa ce urinez, de obicei dureaza 1-2 ore senzatia si dupa dispare. Ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asemenea senzatii de usturime sau chiar intepaturi sunt cauzate cel mai des de sedimente urinare ("nisip" si "pietre" urinare).
La o analiza urinara se pot evidentia.
Bea ceai de "Coada calului", cate 2-3 litrii zilnic, timp de o saptamana! Va spala de sedimente rinichii, vezica si caile urinare, vor trece usturimele.
La farmacii gasesti ceai "Coada calului". O cutie costa in jur de 5-6 lei si face minuni in asemenea cazuri.
Ceaiul se prepara astfel:
Intr-o oala se fierbe apa, dupa care se ia de pe foc.
La fiecare litru de apa fierbinte se pune o palma cu varf din ceaiul din cutie, se amesteca si se acopera oala cu un capac.
Se lasa sa se raceasca la temperatura camerei,
Se bea cate 1-2-3 cani de ceai (cat mai mult, cat poti) NEINDULCIT, astfel sa bei cel putin 2 litrii in fiecare zi!

Efectul este garantat!
Si eu am scapat de mai multe ori de "pietre", chiar mari, dureroase. Cand am asemenea probleme, folosesc acest tratament, mult mai eficace decat orice alte medicatii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O infectie urinara, mergi la un medic urolog

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil infectie urinara.
Mergi la medicul de familie sa-ti dea un test de urina sa faci si vor vedea acolo daca ai nisip la rinichi, infectie urinara sau alta boala in evolutie.

| Davyd2001 a răspuns:

Pietre la rinichi, încearcă să bei mai multa apa decat de obicei și numai bea de la robinet, apa plata frate