| Adinnaaaa a întrebat:

URGENT! Buna. In data de 28.07. 2014. mi-am facut a doua gaura in ureche. Mi-am pus in ureche un cercel cu ac mai subtire, iar ieri mi-am pus un cercel cu un ac mai gros. De cand aseara de cand l-am pus ma doare locul unde am facut gaura, iar azi dimineata cand am scos cercelul a iesit o cheste galbuie din gaura. Credeti ca s-a infectat?
P.s. eu mi-am facut gaura in ureche.
FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Da, s-a infectat! Nu trebuia să umbli cu alți cercei până nu trecea cam o săptămână de când ai făcut gaura. Acum faptul este consumat. Eu am avut așa ceva când eram mai mică, din cauză că mi-am scos cerceii din copilărie. Nu prea mai țin minte ce am făcut. Atâta știu că m-am dat cu ceva dezinfectant (Betadină soluție cutanată) de câteva ori pe zi, și am purtat aceeași cercei, până s-a vindecat de la sine. Dar până atunci gaura urechii s-a umflat, s-a înroșit și a ieșit puroi. Totuși, fiindcă ți-ai făcut-o singură, ai creat mai multe probleme. Puteai să ți-o faci la un salon de specialitate și nu se infecta.
Sănătate multă!

| Adinnaaaa explică (pentru LenoreVoldaren):

Multumesc, mi-am cumparat ieri Betadina si m-am dat de 2 ori ieri, o sa ma mai dau si azi, si maine pana imi trece. Multumesc frumos! happy

1 răspuns: