| anonim_4396 a întrebat:

Salut de curand am luat anticonceptionalele artezia(datorita unor tulburari mensturale mi le-a recomandat medicul meu gineco) in prima zi de menstruatie, a trecut doua saptamani si dupa cele 7 zile de menstruatie normala am mici sangerari de ce, cat timp o sa le am, o sa se schimbe data menstratiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Asa se intampla in prima luna de la inceperea anticonceptionalelor. Nu ai de ce sa te ingrijorezi, nu va mai dura mult. Pupic!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o reactie avdersa la contraceptive. Este posibil sa dispara, dar impune consultatie ginecologica inainte de a incepe folia a doua de pastile. Medicul poate hotari sa-ti schimbe preparatul.

| Ramo80 a răspuns:

Data menstruatiei se va schimba dar va aparea in perioada de 7 zile pauza. :*