| CasaN a întrebat:

De curand am observat ca mi s-a spart un dinte dintre dintii din fata(nu e ceva grav, vreo 20 mm ). Intrebarea mea este daca se poate face ceva sa se 'repare', adica cumva sa se umple gaura aceea. Nu stiu exact de ce mi s-a spart dintele, poate a fost 'dizolvat' din cauza alimentatiei? Mentionez ca mananc multe citricehappy Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

File:///C:/Magazie/20041116135557001.jpg

| mateia a răspuns:

Nu e de la alimentatie, poate doar daca mananci alune cu coaja, sau masline cu samburi!
Pune intrebarea aici http://www.imperialdent.ro/evaluare_online.html
si vei primi raspunsul pe mail chiar de la specialist

| FuckOnCocaine a răspuns:

20 de milimetri? Bă, ești nebun?! rolling on the floor Tu știi ce înseamnă 20 de milimetri, castore? 2 centimetri!

| CasaN explică:

2 mm*, am scris un 0 din gresealahappy