| cristianfrunza a întrebat:

De curand mi-am facut analize si mi-a iesit ASLO 600, am facut moldamin 2 luni dupa care l-am intrerupt vreo 3 luni din cauza plecarii la facultate si a crescut la 500. Acum locuiesc in Iasi si as dori sa stiu unde pot gasi un cabinet medical sau o asistenta priceputa care sa faca moldamin o data pe saptamana si cam cat ar costa injectia!

P.S. Sa fie prin zona Tudor Vladimirescu, Podul Ros, Nicolina.

Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Fata,fii atenta la ce isi zic, am trecut prin problema asta cu ficamea cand avea 12 ani, tot de la aslo 600 am pornit,i-am facut cateva luni bune moldamin o injectie pe saptamana ajunsese la valori normale,i-a zis doctora sa intrerupa iar a crescut iar a facut injectii si nu mai scadea,microbul devine puternic daca intrerupi,plus ca facand atata timp antibiotic nu mai scapi de candida,si ne-am chinuit cu tampeniile astea de moldamin pana cand intr-un final am ajuns la concluzia ca fara operatie de amigdale nu scapa,ce imi pare mie extrem de rau dupa atatia ani e ca nu am grabit operatia si am permis sa chinui copilul cu injectiile alea care ii paralizau piciorul de durere, sfatul meu este sa mergi la un medic ORL-ist, si sa iti faca tratamentul sa scada infectia ca nu se opereaza cat e infectie mare si urgent la cutit, doar asa vei putea avea o viata normala, iti spun asta pentru ca am trecut prin asa ceva si este inca cosmarul viatii pentru ca s-a lipit bine de tot candida si biata fata indiferent ce ar face dupa 6 ani tot nu scapa de ea, asculta-mi sfatul ca stiu exact cum stau lucrurile si am trecut prin ele, multa sanatate iti doresc

1 răspuns:
| FastAndFurious a răspuns:

Daca stai in Tudor, du-te cu tupeu la Spitalul Sf. Maria de copii la camera de garda si spune ca ai de facut tratament injectabil. Ia-ti si reteta cu tine. O sa ti-o faca asistenta de la camera de garda pur si simplu.
Daca dai peste una afurisita, te trimite la Policlinica de elevi si studenti.
Nu te gandi la bani in prima faza, poate merge moca. Sau cu o ciocolata.