| catalingl98 a întrebat:

Salut,de curand mi.am masurat tensiunea si era de 11 cu 8, este normala la varsta de 15 ani? Mentionez ca nu fumez,nu beau energizante, nu consum sucuri care contin cofeina si nu fac prea mult efort fizic...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Este o tensiune bunicica. o usoara cadere spre hipotensiune.dar nu e ceva alarmant. daca ajungeai spre 10 era ceva. dar e bine. nu e ceva sa te alarmezi

| catalingl98 explică (pentru vangaelis):

Ok,multumesc de raspuns

| vangaelis a răspuns (pentru catalingl98):

Cu placere

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

11 e ok pentru varsta ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este potrivita pentru varsta ta aceasta tensiune.
Te pup!