| eumisu a întrebat:

De curand mi-am schimbat ochelarii de vedere. Odata ce mi-au venit ochelarii,i-am pus la ochi si cand ma uit pe directia inainte exact prin mijlocul lentilei vad incetosat,mai ales la distanta,scrisul. Cand rotesc capul usor spre dreapta si privesc cu ochii in partea stanga a lentilei vad clar. Oricum o sa ma merg la cabinetul unde mi-a fost prescrisa reteta, dar peste cateva zile, ca atunci o sa pot. Care ar putea fi problema? Tin sa precizez ca am un astigmatism destul de mare ( -6 ambii ochi ) Vechea reteta o am tot cu -6, doar ca cu ochelarii vechi vad bine, clar si am alta acuratete. Pana atunci sunt foarte curios care ar fi problema, pentru linistea mea sufleteasca. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| giulianooo a răspuns:

Simplu si eu am vazut incetosat la inceput cand am purtat ochelari de vedere dar dupa ceva timp am aflat ca nu vedeam bine cu ei pentru ca nu eram obisnuit cu ei deci trebuie sa te obisnuiesti cu ei happy.