| Începătorul988 a întrebat:

De ieri mi-a murit toata pofta de mancare. De ce? Am mancat super putin ieri, si nici acum nu imi este foame.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Lipsa poftei de mancare poate fi cauzata de foarte multe lucruri,poate fi o boala, o dereglare in organism, dar totodata cel mai des este cauzata si de stres, anxietate sau depresie. Daca ai avut o zi grea sau daca treci printr-o perioada grea, e si normal sa nu ai pofta de mancare.De aceea iti recomand sa consulti un medic daca problema persista mai departe, si nu trebuie sa iti fie frica deoarece rareori acest lucru reprezinta ceva grav, poate fi ceva simplu.

12 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E foarte posibil sa fie de la caldura, sau sa ai doar o indigestie, eu am patit acum 1 an si ceva exact ca tine, imi e scarba sa mananc si mancam putin, timp de 2 zile, ma atacase un stres si nu mai aveam pofta de mancare si orice vedeam mi se facea scarba, pana la urma mi-am fortat corpul sa accepte mancarea dintr-o data, n-a fost chiar ok dar mi-am revenit.

Trebuie sa mananci, ca altfel nu doar ca o sa fii slabit, dar o sa ti se faca rau.
Fa mult sport, alearga, joaca fotbal, mergi pe jos, sa vezi apoi pofta cum vine.

| Începătorul988 explică (pentru Drimmero):

Faza e ca am si niste bubite pe limba, care ma cam jeneaza.

| Drimmero a răspuns (pentru Începătorul988):

N-au alea nicio treaba, sunt mici iritatii trecatoare, iti trec alea intr-o zi sau 2.
Incearca sa mananci ceva, o sa ti se faca din ce in ce mai rau.

| Începătorul988 explică (pentru Drimmero):

Le am deja de o saptamana.

| BlueDark a răspuns:

Vaaaai ce as vrea sa fiu ca tinelaughing
Eu tot timpul mestec ceva. Sotia imi mai ascunde micile tentatii, cum ar fi dulciurile sau snacks-urile.

| Începătorul988 explică (pentru BlueDark):

Pthu, iar eu de ieri am mancat abia un sandvis si ala in scarba p*** sad

| BlueDark a răspuns (pentru Începătorul988):

Lasa,ca nici ca mine nu e bine.Cand eram burlac aratam ca un purcel laughing

| Începătorul988 explică (pentru BlueDark):

Eu am burtica, dar bratele mai subtiri decat ale unei domnisoare. sad

| BlueDark a răspuns (pentru Începătorul988):

Iesi la alergat, fa exercitii acasa daca n-ai timp de sala...Vezi tu.
Niste haltere se merita.Eu mi-am luat un set la 300 de lei care are vreo 10 greutati, de la 5 la 10 kg.

| Ax3LdeV a răspuns:

Du-te la doctor

| User2004 a răspuns:

Fa mai mult sport, mişcare, treabă. Ca să fii obosit şi să ai poftă de mâncare... Sau cumpara vitamina C de la farmacie. Mie imi vine pofta de mancare cu ea.

| MarcoXD a răspuns:

Du te la doctor, probabil ai febra, verifica un doctor.
Esti bolnav, oricum nu e grav.