| edy423 a întrebat:

De la o vreme a început să mă doară capul dar într-un mod ciudat. Când mă pun in pat sau după ce fac un efort fizic am dureri de cap care țin 2-3 secunde iar după mă simt ametit câteva minute. Ați mai pățit ceva de genul acesta? Dau funda! Țin să menționez că am 17 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti faca niste analize medicale, eventual sa-ti dea trimitere la neuolorologie.

| sierra1 a răspuns:

Poate ar fi bine să vezi în primă instanță cum stai cu tensiunea. Oricum dacă simptomele continuă, du-te la medic

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ceva este in neregula. Eu itti recomand o consultatie, prin medicul de familie, la neurolog. Poate fi doar ceva de moment, dar poate sa fie si un inceput de ceva. Poate te-ai lovit. Bolile capului si a ochilor (nu ca celelalte nu sunt) sunt cele mai periculoase.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cum stai cu vederea? Si asta poate fi o cauza.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate e doar astenia de primavara, ia si tu niste vitamine, daca tot nu-ti va fi bine mergi la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un neurolog sau vezi poate esti anemic

| Kerre a răspuns:

Du-te la un medic de familie sau neurolog sa iti faca o consultatie.
Poate sa fie ceva de moment sau poate ceva de inceput.