| andreidoooo a întrebat:

Salut, de mai multa vreme mi-au apărut bubițe mici pe mâini, ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sa mergi la medic! Sunt cabinete peste tot. Poate ai ceva contagios, nu cred ca ai vrea sa ramai netratat.

| andreidoooo explică (pentru Donsavas):

Pai nu cred ca am ceva contagios.

| Mihail3333 a răspuns:

Daca iti ies doar pe maini posibil sa ai alergie la ceva. E cam greu sa iti dai seama de la ce pentru ca mainile intra in contact cu de toate. Trebuie sa urmaresti, pri produsele de curatat, ori chiar sapunul de la baie, sau crema obisnuita de maini. Se poate sa fie si de la ficat? Cine mi-a sugerat si varianta asta si mi-a recomandat sa iau ceva pentru ficat, care sa il deblocheze si sa il faca sa functioneze bine.

| andreidoooo explică (pentru Mihail3333):

Poate ai dreptate la partea cu ficatul ca nu ma prea simt bine la ficat de vreo 2-3 luni.