| Jake143 a întrebat:

Salut, de mic am un os "iesit" fix pe stern adica la corpurile normale nu au un os asa "ascutit" ca la mine... adica nu se vede nici un os dar eu de ex cand pun mana pe acea bucatica de os parca ar fi ascutit nu stiu cum...
In poza nu sunt eu, dar va arat unde mi se vede urat osul: https://imgur.com/a/PullbrE

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sternul poate adopta foarte multe conformatii care sa nu indice neaparat un defect sau o boala, asa ca poti sa stai linistit. Daca intr-adevar vrei sa auzi ca esti bine, mergi la un medic si el cel mai probabil iti va spune asta

| DataScience a răspuns:

Majoritatea avem la stern o necomformatie, problema e doar la cei carora oasele cresc inauntru si apasa pe organe, in special plaman si respira extrem de greu, ei fac operatie de stern, tu ai un corp foarte bun, daca nu iti fac probleme in activitatea zilnica lasa-l asa

| Jake143 explică:

Poate fi ceva grav daca mi-a iesit asa?